- A könyvelési módszer kialakításánál alapvető szempont volt a pénzügyi ismeretekkel nem rendelkezők számára is az egyszerű és könnyű áttekinthetőség. Tapasztalataink szerint a Társasházakban működő Számvizsgáló Bizottságokban a legritkább esetekben van professzionális könyvelő, aki a könyvelőprogramok által produkált számlaosztályokban, mérlegsorokban biztonsággal eligazodna, így a klasszikus „naplófőköny” formában könyvelünk (természetesen excel alapokon). Ezzel egyszerre tudjuk biztosítani a papír alapú és elektronikus hozzáférést (egyedi igényekre szabva). ( „naplófőkönyv minta” és „analitika minta” megtekinthető a letöltés menüpont alatt).
- Igény esetén természetesen semmi akadálya könyvelőprogram használatának
- Negyedévenként elszámolást készítünk havi lebontással, költség és bevétel összesítésével, naplófőkönyv vezetésével
- Adott pénzügyi évre társasház-kezelési költségvetési terv és beszámoló készítése, a várható kiadások és bevételek tervezésével, melyet a társasházi közgyűlés fogad el
- Társasház közös tulajdonban lévő területek lehetőség szerinti hasznosítása, bérbeadása
- Társasházi pályázat figyelés, pályázati anyagok elkészítése, ütemezése, lebonyolítása.
- Alvállalkozók, szolgáltatók tevékenységének folyamatos ellenőrzése (beleértve a takarítók munkáját is), költségeinek optimalizálása. Karbantartási, javítási feladatok megrendelése, kifizetése a Számvizsgáló bizottsággal együttműködve.
- A Társasház Számvizsgáló Bizottságával folyamatos kapcsolattartás, különös tekintettel a közgyűlések előkészítésére
- A társasház üzemeltetési és felújítási számlájának fenntartása, a társasház fizetési kötelezettségeinek teljesítése (vészhelyzetben cash-flow tervezéssel)
- A tulajdonosoktól közös költségek, a bérlőktől bérleti díjak beszedése, lehetőségekhez mérten lekötése
- A társasház anyagi helyzetének optimalizálása (közös költség hátralékok behajtása, ház homlokzatán reklámfelületek értékesítése, közös területek díj ellenében való hasznosítása)
- Home
- Társasházkezelés
- Pénzügyi szolgáltatások